Stoletá válka roku 1337

Stoletá válka roku 1337

O hře

Hra Stoletá válka roku 1337 se odehrává napříč Evropou a okolními státy. Zapsala do dějin jako konflikt překračující hranice, čas i lidské osudy. V rámci celoevropského konfliktu se snažíte prožít život tehdejších lidí, s různou mírou možností daný konflikt přímo ovlivnit. Rozhodujete o svém osudu, o osudu svých spoluhráčů i o osudu obyčejných vojáků, kteří za vás nasazují své životy. Můžete rozvinout své obchodní vlohy a stát se nejbohatším mužem/ženou, můžete se ocitnout s vojáky na bojišti. V průběhu několika let budete mít možnost ovlivnit světové dějiny, ať už z pozice urozeného člověka nebo poddaného. Záleží jen na vás, jak prožijete svůj život a zda dějiny ovlivní vás a nebo vy je. 

Hra kombinuje deskovou část a larpové prvky. Podle preference hráče lze zvolit postavu, která se více zabývá deskovou částí, postavu, která se více zabývá larpovou částí, případně obě části kombinuje. Nabízí 39 rolí – 27 mužských a 12 ženských postav. 

Akce je pro hráče starší 18 let, kterým nevadí silná emoční linka, stres a odpovědnost. Hráči se běžně rozhodují pod tlakem. Tento diskomfort představuje jistou výzvu, zároveň může sloužit k sebepoznání
a dalšímu rozvoji. Zvládnou to ale jak prvohráči (pro které máme připraveny v rámci možností lehké role), tak i zkušení hráči (kteří hledají pořádnou výzvu). Hra má pomoci hráčům pochopit historii na základě vlastního prožitku a zkušeností. 

Děti a psi na hru nepatří. Jedinou výjimku tvoří 2 páry postav (Bretaň), kam mohou jet páry s malými dětmi (max. do tří let jejich věku a i tak zvažte, jestli to děti zvládnou). V tomto případě je potřeba individuální domluva s organizátory.

Jídlo je na akci zajištěno. Kostýmy pro hráče zajišťujeme, máte-li svoje, můžete je po konzultaci uplatnit. Před hrou jsou pro hráče připravené workshopy (povinné), které jim pomohou lépe pochopit herní mechaniky. Hra je PvP. 

Dokumenty ke stažení


Galerie uplynulých běhů