Stoletá válka roku 1337 – 0. běh

Na začátku prosince jsme pro vás otestovali novou hru, Stoletou válku. Zahráli jsme si téměř všechny postavy, vychytali poslední bugy a úplně vyčerpali to málo organizátorů, které nehrálo, ale naopak se o hru staralo. Po dvou náročných dnech ale můžeme s jistotou tvrdit, že se máte na co těšit.

O čem hra je

Stoletá válka se zapsala do dějin jako konflikt překračující hranice, čas i lidské osudy. Nikdo ve známém světě neunikl jejím následkům. Teď však stojíme na začátku toho všeho a nikdo netuší, s jakou silou se tento konflikt prožene Evropu. Budeš v tomto diplomatickém larpu, historické simulaci a zároveň tahové strategii zastávat jednu z klíčových rolí? Budeš mít odvahu pohnout figurkami na šachovnici dějin? Zvládneš čelit svému osudu jakožto vyslanec anglického krále, flanderský obchodník, odvážný korzár, ušlechtilý rytíř či nebojácná diplomatka? Vichry války ještě nezačaly dout, vítr z Flander však donesl útržky vzdálené písně o rebelii. Nad životy všech se stahují temná mračna a je jen na každém hráči, jak se s nimi vypořádá.

Hra nabízí 20 mužských a 10 ženských rolí. Intrika, sláva, boj, čest i zrada. Na to všechno se můžete těšit. Diplomatická jednání budou střídat střety agentů, obchodníků, potměšilých našeptávačů i plamenných kazatelů. Ukončí je střety armád, ve kterých se bude rozhodovat o všem a o všech.

Těšíme se na vás na dalších bězích Stoleté války 1337.