Setkání na ranči – western

Setkání na ranči – western

Hra Setkání na ranči je příběhový, komorní larp, uvedený ve westernovém stylu s dobrým herním prostorem na ranči.
Hru uvádíme pro 14 hráčů, bude kombinována s mechanismy karetních her a smyšleným příběhem. Cílem hry je užít si roli, do které budete dosazeni. Poskytneme autentické prostředí – koně a zázemí ranče. Hra je nenáročná s nádechem akce, příběhu a dramatu. Hra nabízí 10 mužských a 4 ženské role.

1.běh 5. až 7. listopadu 2021


Hudba pro hru:
https://www.youtube.com/watch?v=so2s-NZVXZA


SETKÁNÍ NA RANČI

V létě roku 1881 panovalo v Austinu šílený dusno. Kromě horka, který způsobovalo, že se všem lepily košile potem na tělo, zavládla dusná atmosféra i mezi lidma. Už se totiž rozneslo, že se na místo guvernéra celého státu chystá usednout Waltr Gold, syn místního průmyslníka a prohnilého, zkorumpovaného senátora. Město bylo plný prachu od povozů dalších a dalších přistěhovalců z východu. Hotely i oba bordely praskaly ve švech. Každou chvilku byly slyšet výstřely z bouchaček Billyho bandy, která si tu hrála na zákon. Tohle byla další z dlouhý řady blbejch zpráv a všichni už toho měli po krk.

Dva dny na to si Billy a Waltr Gold plácli. Billyho banda udělá všechno pro to, aby se Waltr Stal guvernérem a on jim za to vyplatí tučnej balík peněz. Ani ne tak zázrakem jako přičiněním starýho Golda a bouchaček Billyho bandy se Waltr guvernérem skutečně stal. Slíbené peníze Billy opravdu dostal a všichni to pořádně oslavili. Toho dne v Austinu došla whisky. Jednookej majitel saloonu sice tvrdil, že všichni pili na radost, ale jedno bylo jistý: Billy se vypotácel ze saloonu a v tu chvíli dostal kulku do břicha.

Strhla se děsná mela a z Billyho bandy zbyla jen hrstka rozprášená po celém kraji. Kdo ví, kdy se zase dají všichni dohromady a kolik jich vlastně z bandy přežilo. Lopez v největší vřavě zahlédl Percyho, jak to schytal do ramene a někam zmizel. Pak mu všechno splynulo v jednu krvavou šmouhu. Ví jen to, že po čtrnácti hodinách střílení už neviděl nikoho ze svých kumpánů. Vlastně přes krví slepené vlasy neviděl skoro nic. Odplazil se k nějakému opuštěnému vozu s mulou a zmizel v houštinách za městem, kde našel úplně roztřesenou Dorothy.

NEDLOUHO POTÉ V PREPERSTATION 42 KM OD AUSTINU

Preperstation je už mnohem klidnější. Když se místní doslechli o přestřelce v nedalekém Austinu, báli se vystrčit nos ze dveří. Sice je větší klid, ale všichni vědí, že ne na dlouho. Žije se tu v těžkých podmínkách na hranici chudoby a bídy a každý se snaží urvat si z malých kšeftů něco pro sebe. Město bylo původně součástí francouzské kolonie, ale v roce 1853 bylo předáno Španělsku. Vliv španělské architektury se rychle zapsal do charakteru města. Pak ale došlo k několika mohutným požárům a kdysi pyšné španělské haciendy nyní vyčuhují z ohořelých dřevěných domků jako strašáci z lepších časů.

Čtyři jezdci zamířili k ranči v Preperstation, který dřív patřil Billymu, vůdci velké místní bandy, která operovala právě v Austinu. Jezdci se bok po boku brodili vodou, aby se co nejrychleji dostali na místo. Píše se rok 1882, 17. září a na ranči se mají setkat všichni, co přestřelku v Austinu přežili a nezmizeli. Chtějí se dohodnout, zda pokračovat nebo bandu rozpustit, a vyjasnit si, kdo má peníze od guvernéra. Prozatím Billyho bandu vede Percy Harper bude to i tak nadále?

Nový starosta Rudy Dorsey usiluje o  Billyho ranč a pozemky, kde se právě nachází zbytek bandy. Dozvěděl se, že majitel byl v Austinu vážně postřelen, což by pro starostu byla skvělá příležitost, jak veškerý Billův majetek zabavit. Proto poslal nového šerifa, Cartera Gibsona, aby situaci na ranči vyřešil. Aby šlo zabavení hladce, prosazuje vlastní nový zákon o blízkých rančích.

INFORMACE KE HŘE

Hlavní budovy města

1. železnice a stanice
2. dům Maršála (šerifa)
3. místní nalejvárna
4. nevěstinec
5. hokynářství
6. dům doktora

Pravidla
Postavy budou vybaveny 4 kartami.
Tyto karty budou moci během své hry použít. Situace na kartě se tak stane. Uvedu příklad ze hry Bang!
Hráč A – vystřelí ze své pistole
Hráč B – uhne (odhodí vedle!)
Hra se bude využívat pomocí karet právě z Bangu
Karty se nedávají získávat, jinak než osudem či za splněné úkoly.

Každá postava může utrpět určitý počet zranění – tato zranění je možné vyléčit u místního doktora, samozřejmě za poplatek.
Pokud postava překročí svůj počet zranění, je vyřazena ze hry. Kapacita zranění se pohybuje od 1 do 4.
Hráč A – vystřelí
Hráč B – neuhne (nevlastní kartu “vedle!”), obdrží 1 zranění (u každé postavy bude specifikováno, jak se zranění projeví)

Hra se bude odehrávat celkem ve třech týdnech.
Dvě hodiny jsou jeden týden.
Postava má na svůj týden speciální úkol, kterého chce dosáhnout. Pokud úkol nesplní, dostává do dalšího týdne postih.
1. týden – hra se bude příběhově odehrávat na ranči a okolí města
2. týden – hra se bude příběhově odehrávat v okolí města a ve městě
3. týden – hra se bude příběhově odehrávat jen ve městěHERNÍ POSTAVY

Venkovní postavy – postavy které jsou akčnější a mají větší zatížení


Percy Harper (37)
Percy je velice schopný muž a čtyři roky v Billyho bandě mu přidalo na mrštnosti a rychlosti. Také se parádně přiučil, jak si vydělat peníze. Při přestřelce v Austinu stál na straně Billyho bandy. Jeho kolt zasáhl několik cílů, ale sám byl brzy také postřelen. Proto okamžitě osedlal koně a zmizel.
Ben ‚Raven‘ Lopez (41)
Lopez má velmi klidnou mušku a je důležitým článkem v Billyho bandě. Ve svých osmnácti letech se k Billymu přidal a stali se dobrými přáteli. Dokázali spolu velké věci od vyloupení banky, krádeží koní až po vyrabování několika zbrojnic. Lopez byl opravdový přítel, na kterého se dalo spolehnout. Osudovým dnem se stal 21. červenec, kdy došlo k přestřelce mezi muži zákona a Billyho partou.
Dorothy ‚Songbird‘ Hewitt (29)
Tato žena je ozdobou celé bandy, kterou nyní převzal Percy. Je velmi krásná a ráda se vyzývavě obléká. Jenže na její hlavu je vypsaná velmi tučná odměna, která se rozhodně nedá zatajit. V Billyho bandě dělala špinavou práci, což z ní dělá dost nebezpečného člověka. Jít pro ránu z koltu jí není cizí. Na její hlavu je vypsaná odměna 250 Dolarů za několikanásobnou vraždu.
Ernest Jacobson (17)
Ernest se narodil v nemocnici svatého Patrika. Pocházel z dobře situované měšťanské rodiny. Jeho otec byl hudební skladatel, operní pěvec a posléze ředitel konzervatoře. Je velmi nadaný a když byl malý, chtěl se stát učitelem zpěvu. Později se ale situace změnila a musel jít jinou, výdělečnou cestou. Nechával se najímat jako pastevec, pohraničník nebo vyhazovač.
Phillip ‚the Devil‘ Tyler (29)
Jeden z členů Billyho bandy. Ženám se líbí, rád si popije i zahraje karty, jenže je na něj vypsaná odměna za vyloupení banky. Jedné nebo dvou, ani neví. Raději se ve městě a hlavně v saloonu moc neukazuje.
Wilbur ‚Hunter‘ Cummings (31)
Bandita z Billyho party. Zvláštní asociál, který má svůj svět. Billy mu rozuměl jako jeden z mála lidí. S Billym loupil v bankách, přepadal dostavníky a jednou oddělal pár šmejdů v baru. Kvůli tomu je na jeho hlavu vypsaná vysoká odměna.
Městské postavy – Jsou to postavy, které žijí městským životem a nejsou tak náročné na herní vytížení.
Rudy Dorsey (48)
Starosta Preperstation. Ušmudlané městečko už je mu malé a moc nevynáší. Rád by se stal senátorem a na to potřebuje hromadu peněz.
Carter Gibson (47)
Šerif, který vede zákon v Preperstation. Má vliv a lidé ho mají rádi. Rád s nimi hovoří o událostech poslední doby. Snaží se být co nejvíce prospěšný městu. Je dobrým mužem, a proto se na něj může kdokoli spolehnout. Proslýchá se, že radši s bandity prvně vyjednává, než sáhne po zbrani.
Reed ‚the Viper‘ Gibson (47)
Viper a Carter jsou dvojčata. Viper je mazaný týpek, který stojí ve stínu svého bratra. Dělá zákonu poslíčka a špinavou práci. Rád tráví čas v saloonu, kde utrácí své peníze za ženy a alkohol. Dluhy a ostudu má, kam se podívá. Přesto neztrácí naději na lepší život.
Goldie Long (30)
Goldie je krásná, chytrá a ambiciózní. S puškou to umí jako nikdo a není snadné se jí podívat do očí. Každý by rád věděl, odkud přišla a co dělala předtím, než vzala práci u šerifa v Preperstation. Povídá se něco o lovení bizonů a indiánů, ale kdoví. Goldie něco tají. Někdy se cítí osamělá.
Amy Higgins (25)
Herman se Amy ujal jako malého sirotka, když unijní vojáci vybili celou její rodinu. Pracují v malé ordinaci v Preperstation a pod ruku nebo skalpel se jim dostane kdejaký pacient. Herman už má válčení a krve plné zuby, ať nikoho ani nenapadne ublížit jeho nevinné Amy! Dozví se Amy něco o svém původu a svých lidech?
Herman Higgins (65)
Herman se Amy ujal jako malého sirotka, když unijní vojáci vybili celou její rodinu. Pracují v malé ordinaci v Preperstation a pod ruku nebo skalpel se jim dostane kdejaký pacient. Herman už má válčení a krve plné zuby, ať nikoho ani nenapadne ublížit jeho nevinné Amy! Dozví se Amy něco o svém původu a svých lidech?
Jasper ‚Brawn‘ Beach (50)
Jasper pochází z chudé farmářské rodiny. Hodně sourozenců, málo jídla, tak si našel své vlastní zdroje a brzy šel z vězení do vězení. Za mřížemi zažil traumatické chvíle a nyní žije nenápadným životem hokynáře v Preprestation. Málokdo s ním vyjde, ale většina ho potřebuje – je zkušený obchodník s dobrými kontakty.
 Eliza Shepard (52)
Eliza má už mnohé za sebou. Život nebyl peříčko, ale svoje místo pod sluncem už si našla. Je to energická žena, která ví přesně, co chce. Svoje názory ale musí skrývat, aby nepřišla o svůj saloon a o klienty. Saloon je její život, chce, aby to tam žilo.

INFORMACE K ORGANIZACI


Organizace:

Setkání na ranči je komorní larp pro 14 hráčů, nabízí 10 mužských a 4 ženské role.

Hra je nenáročná s nádechem akce, strategie a dramatu.

Je uvedena do westernového stylu, příběh je smyšlený. Bude kombinována s karetními mechanismy.

Cílem hry je užít si svou roli, krásné prostředí ranče s koňmi a westernovou atmosféru.

 • pátek: úvodní workshop s ukázkou herního prostoru
 • sobota: vstáváme již do svých rolí v 8,00, končíme v 17,00

Platební podmínky: (1.běh – zdarma)

 • základní cena: 1500,- Kč 
 • příplatek za rezervaci konkrétní role: 1000,-
 • příplatek za zapůjčení kostýmu: 500,- (pouze základní kostým, nezajišťujeme šperky, doplňky, boty)
 • příplatek za sobotní stravování: 500,- (ovesná kaše k snídani a kovbojský oběd z kotlíku včetně servisu)
 • částka je nevratná, v případě neúčasti je nutné po dohodě s organizátorem obsadit náhradníka
 • v ceně je zázemí pro hru, spaní, vaření, hygiena
 • v ceně není pití (ani alkohol jako rekvizita)

Co s sebou

 • spacák (k dispozici je 12 matrací, kdo se nevejde, může si vzít vlastní karimatku)
 • vytištěné materiály a scénáře k postavám
 • vhodné boty do terénu

Přihláška zde:
https://forms.gle/NY5v3D261qAtyese8